Fotka uživatele Replug me.

Podrobnosti

Máte doma teenagera, kterého nemůžete dostat od počítače? Zvažujete, jestli povolit svému třeťákovi pořídit si Instagram? Máte pocit, že vaše batole rozumí technologiím více než vy? Místo chvil s rodinou Vaše dítě volí raději čas na telefonu? Co na tom vidí? Proč u toho tráví tolik času a není s přáteli? Seminář Digiděti Vám na tyto otázky odpoví, a nejenom na ně.

❋❋❋

Na semináři se zaměříme na dětský online svět v jeho komplexnosti – od sociálních sítí, bezpečí na internetu přes vlivy mobilních technologií na proces učení, paměť a spánek. Podíváme se i na často opomíjené téma dětské sebereflexe a vývoje osobnosti v online prostředí. Pochopíte, co děti na internetu a sociálních sítích tak láká a proč jsou pro ně tak důležité. Řekneme si také několik praktických rad a přístupů, které mohou dialog mezi vámi a dětmi o internetu zjednodušit a pomoci Vám s nastavením rovnováhy online a offline světa pro vaše děti.

❋❋❋

Na semináři dostanete praktické rady a tipy
❋jak s dětmi komunikovat jejich online aktivity a jak držet krok s trendy tak, aby s Vámi dítě o svém online světě rádo mluvilo
❋podíváme se na rady, jak vybalancovat pobyt dětí online na rozumnou míru
❋řekneme si, kdy je pobyt pro dítě na internetu přínosný a kdy už škodlivý

Budeme mluvit o sociálních sítích
❋proč jsou pro děti tak lákavé a jak se na nich tvoří závislost
❋na jakém principu fungují
❋jak ovlivňují vývoj dětské osobnosti a jak nás mentálně formují
❋jaké jsou nejčastější mýty, které o sociálních sítích kolují

Řekneme si o tom, jak obrazovky ovlivňují náš mozek
❋ukážeme si, proč není dobrý nápad se učit na písemku z tabletu nebo počítače.
❋proč by děti měly psát seminární práce a poznámky do školy ručně a jak psaní na digitálním zařízení ovlivňuje proces učení.
❋povíme si, jak mobilní zařízení ovlivňují, soustředění, kritické myšlení a mentální stav dětí.

Reference

„Uvědomila jsem si, že zákazy a omezením nic nenapravím. Lepší je o online světě s dítětem mluvit. Teď už vím, jak na to.”

“Nemám Facebook ani Instagram a po tomto semináři mám pocit, jako kdybych najednou synovi rozuměla. Dřív jsem se o jeho sítě vůbec nezajímala. Teď už vím, že se v jeho světě musím orientovat, pokud chci, aby moje pravidla respektoval.”

_________

L E K T O R K Y
Radka Kůřilová

Školní psycholožka, která se s problematikou nadužívání mobilních zařízení setkává denně ve školních lavicích i mimo ně.

Karolína Presová

Zakladatelka projektu Replug me, který se věnuje vlivu sociálních sítí a mobilních zařízení na náš každodenní život, myšlení i mezilidské vztahy. Projekt založila v Indonésii, kde je již několik let závislost na mobilních telefonech nejvyšší na světě. Asie je v porovnání s Českou republikou s technologiemi napřed, tudíž tam můžeme vidět důsledky nadužívání sítí a mobilních telefonů na mladší generaci již teď. Karolína vedla semináře a workshopy již v Indonésii, projekt v roce 2017 pak přenesla do České republiky.

_________

Na akci je nutné se předem přihlásit. / Platba vstupného předem.

P Ř I H L A Š O V Á N í
www.replug.me/pro-rodice-rousinov

C E N A
390 Kč/ osobu